W liturgii bieżącego tygodnia poniedziałek to święto św. Kazimierza królewicza, patrona Polski i Litwy. Jest on także patronem naszego biskupa, kard. Kazimierza Nycza.
Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 17:00. Msze święte z godz. 17, we wszystkie piątki Wielkiego Postu, odprawiane są o godz. 16:30. Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o 17:30 w dolnym kościele. W najbliższy piątek zapraszamy także na Drogę Krzyżową z udziałem artystów o godz. 19. Rozważania będą oparte na Dzienniczku św. s. Faustyny.
Wczoraj przeżywaliśmy parafialny Dzień Chorego. Dziękujemy wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do przeżycia tego wydarzenia: Parafialnemu Zespołowi Caritas i Aptece z ul. Świętokrzyskiej 32, która tradycyjnie przekazała podarunki dla uczestników. Od następnej niedzieli przedstawiciele Caritas będą rozprowadzać świece na stół wielkanocny oraz karty świąteczne. Przypominamy o możliwości przekazania 1% naszych podatków na parafialne koło Caritas.
W najbliższą środę spotkanie Wspólnoty Młodych Małżeństw o godz. 19. W czwartek o godz. 19 w Sali Stygmat będzie projekcja filmu Dźwięk wolności. Darmowe wejściówki są dostępne na stronie wsercustolicy.pl, a osoby nie posługujące się internetem mogą dziś zapisać się na projekcję w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii.
W następną niedzielę rozpoczniemy rekolekcje parafialne, które wygłosi ks. dr hab. Marek Dobrzeniecki, filozof i teolog. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na fundusz remontowy.
W nocy z 15 na16 marca będzie można uczestniczyć po raz pierwszy w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, której trasa przebiega od naszego kościoła do kościoła Wniebowzięcia N.M.P. w Kampinosie. Stacje wyznaczono w miejscach związanych z II wojną światową i Powstaniem Warszawskim, a trasa wynosi 45 km. Więcej informacji o warunkach udziału i zapisach znajdziemy na stronie parafialnej pod adresem https://wszyscyswieci.pl/ekstremalna-droga-krzyzowa/.
Prasę katolicką rozprowadzamy na stoliku przed prezbiterium. Gość Niedzielny podejmuje temat dobrego przygotowania do spowiedzi poprzez rachunek sumienia. W tygodniku Idziemy przeczytać możemy artykuł Kobieca, czyli jaka?, próbujący opisać geniusz kobiety. O toczącej się wciąż wojnie w Ziemi Świętej i sytuacji tamtejszych chrześcijan przeczytamy w Niedzieli w artykule Ziemia Święta wciąż płonie.
Aktualności
Od nowego roku 2025 zmienił się porządek mszy świętych porannych w dzień powszedni. Zamiast mszy o godz. 6:30 i 7:15, jest jedna msza, o godz. 7:00 !
Jeżeli pragniesz wesprzeć parafię, prosimy o wpłatę na rachunek w Alior Banku (SWIFT: ALBPPLPW): 96 2490 0005 0000 4530 3710 4055. Zobacz też komunikat - kliknij w ten link.
Pod wschodnią arkadą, od strony ul. Bagno, możemy korzystać z windy, która w dzień powszedni służy także komunikacji dolnego kościoła.
Powstaje schola młodzieżowa mająca śpiewać na mszy o 18.30. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Giovannim.
6.30, 8.00, 9.30, 11.00 – Msza Św. z udziałem dzieci, 12.30, 18.30 – Msza Św. z udziałem młodzieży, 18.30 – Msza Św. z udziałem młodzieży,
12.30 – Msza Św. w kaplicy w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Dni powszednie
7.00, 8.00, 9.00 – z wyłączeniem okresu wakacji tj. od końca roku szkolnego do końca sierpnia, 17.00 – z wyłączeniem okresu wakacji, natomiast w piątki w Wielkim Poście i w październiku Msza Św. jest odprawiana nie o godz. 17.00 a o 16.30, 18.00
Spowiedź święta
Spowiedź Święta udzielana jest przed i na początku każdej Mszy Świętej oraz w pierwszy piątek miesiąca od godziny 6.30 i od godziny 17.00.
WYSTAWA: 150 LAT OD ZATWIERDZENIA PROJEKTU KOŚCIOŁA AUTORSTWA MARCONIEGO