Dziś na nabożeństwo majowe zapraszamy o godz. 17.45, a w dzień powszedni po mszy o godz. 17. Dziękujemy za ofiary składane na tacę z przeznaczeniem na fundusz remontowy.
W liturgii bieżącego tygodnia wtorek to uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona Polski, a w piątek wspomnienie bł. Matki Elżbiety Czackiej, patronki osób niewidomych, także duchowo. Od piątku na nabożeństwach majowych rozpoczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.
W sobotę trzydzieścioro dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. O godz. 11 będą to dzieci z naszej wspólnoty parafialnej a o godz. 13 z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niedosłyszących przy ul. Twardej.
Dziś po mszach o godz. 12:30 i 18:30 czwarte spotkanie z cyklu „Wierzę, myślę, pytam”, które prowadzi ks. Krzysztof. Temat spotkania to „Czy istnienie Kościoła ma sens?”. Kolejne w przyszłą niedzielę, w tych samych godzinach – to jest po mszach o godz. 12:30 i 18:30, będzie miało tytuł „Kościół a polityka – kiedy razem a kiedy osobno?” Wcześniejsze katechezy z tego cyklu można odsłuchać na stronie internetowej parafii i na YouTube .
W następną niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 20, po katechezie ks. Krzysztofa, zapraszamy na Drogę Światła. Jest to nabożeństwo wzorowane na Drodze Krzyżowej, rozważające spotkania uczniów z Chrystusem Zmartwychwstałym. Nabożeństwo przygotowała młodzież ze wspólnot Drogi Neokatechumenalnej.
W przyszłym tygodniu Teatr Klasyki Polskiej będzie prezentował w naszej sali widowiskowej spektakl Beniowski według Juliusza Słowackiego. O konkretnych datach i godzinach spektakli oraz o odbieraniu wejściówek poinformujemy w późniejszym terminie. Prosimy o śledzenie informacji na parafialnym Facebooku.
Polecamy prasę katolicką, dostępną na stoliku przed prezbiterium. Gość Niedzielny powraca do objawień Matki Bożej w Fatimie, które wskazują na pokutę, jako jedyną szansę dla świata. Niedziela powraca do Dzienniczka św. siostry Faustyny, i rozważa, co znaczą słowa Pana Jezusa, że Polskę „szczególnie” umiłował oraz przybliża postać św. Andrzeja Boboli, jednego z patronów naszej ojczyzny. Co oznacza, że Kościół jest święty przeczytamy w tygodniku Idziemy.
W dniu dzisiejszym, 14 maja, obchodzimy święto św. Macieja, który został wybrany na Apostoła na miejsce Judasza. Na zdjęciu obraz Michaela Willmanna pt. „Męczeństwo św. Macieja”, który można oglądać w naszym kościele. Zobacz też: http://idziemy.pl/kultura/willmann-maluje-sw-macieja/65522
Aktualności
Jeżeli pragniesz wesprzeć parafię, prosimy o wpłatę na rachunek w Alior Banku (SWIFT: ALBPPLPW): 96 2490 0005 0000 4530 3710 4055. Zobacz też komunikat - kliknij w ten link.
6.30, 8.00, 9.30, 11.00 – Msza Św. z udziałem dzieci, 12.30, 18.30 – Msza Św. z udziałem młodzieży, 18.30 – Msza Św. z udziałem młodzieży,
12.30 – Msza Św. w kaplicy w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Dni powszednie
7.00, 8.00, 9.00 – z wyłączeniem okresu wakacji tj. od końca roku szkolnego do końca sierpnia, 17.00 – z wyłączeniem okresu wakacji, natomiast w piątki w Wielkim Poście i w październiku Msza Św. jest odprawiana nie o godz. 17.00 a o 16.30, 18.00
Spowiedź święta
Spowiedź Święta udzielana jest przed i na początku każdej Mszy Świętej oraz w pierwszy piątek miesiąca od godziny 6.30 i od godziny 17.00.
WYSTAWA: 150 LAT OD ZATWIERDZENIA PROJEKTU KOŚCIOŁA AUTORSTWA MARCONIEGO