Dziś o 17.45 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego połączoną z modlitwą za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych.
W liturgii bieżącego tygodnia czwartek to święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest kościołem katedralnym papieża, biskupa Rzymu, a w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża, patrona muzyków i śpiewaków. W sobotę, 11 listopada, wspomnienie św. Marcina z Tours, patrona hotelarzy, podróżników i żołnierzy. Jest to 105. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości i Święto Narodowe. Podczas wszystkich mszy, odprawianych według porządku dnia powszedniego, modlić się będziemy w intencji Ojczyzny.
Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej w poniedziałek o godz. 19.
Msza świętą dla wspólnoty Żywego Różańca będzie wyjątkowo w następny wtorek.
W zakrystii oraz kancelarii parafialnej przyjmujemy imiona zmarłych, których chcemy polecać modlitwie Kościoła zwanej wypominkami. W intencji tych osób odprawiana będzie przez cały rok od grudnia msza święta w każdy poniedziałek o godz. 18.
Teatr Klasyki Polskiej zaprasza 11 listopada na spektakl poetycki zatytułowany Nerwy. Wieczór z Norwidem. Poezję Cypriana Kamila Norwida recytować będzie Dariusz Kowalski z towarzyszeniem liry korbowej, na której grać będzie Joachim Mencel. Bilety do nabycia przez stronę i facebooka Teatru Klasyki Polskiej, a po darmowe wejściówki na spektakle o godz. 18 i 20 można zgłaszać się w niedzielę do zakrystii, a w tygodniu do kancelarii.
W następną niedzielę, z racji drugiej w miesiącu ofiary składane na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy. Także w następną niedzielę, o godz. 10.30 i 12 zapraszamy na projekcję filmu dokumentalnego pt. Ulmowie. Błogosławiona rodzina.
Prasa katolicka jest na stoliku na stoliku przed prezbiterium. O życiu i działalności śp. Wandy Półtawskiej przypomina nam artykuł pt. Dusia odeszła zamieszczony w Gościu Niedzielnym. Tygodnik Idziemy przypomina jak rozumieć ideę mszy gregoriańskich, ofiarowanych za zmarłych, w artykule Przepustka do nieba. O tym, czym jest wieczność, i kto będzie żył na wieki przeczytamy w tygodniku Niedziela.
Aktualności
Od nowego roku 2025 zmienił się porządek mszy świętych porannych w dzień powszedni. Zamiast mszy o godz. 6:30 i 7:15, jest jedna msza, o godz. 7:00 !
Jeżeli pragniesz wesprzeć parafię, prosimy o wpłatę na rachunek w Alior Banku (SWIFT: ALBPPLPW): 96 2490 0005 0000 4530 3710 4055. Zobacz też komunikat - kliknij w ten link.
Pod wschodnią arkadą, od strony ul. Bagno, możemy korzystać z windy, która w dzień powszedni służy także komunikacji dolnego kościoła.
Powstaje schola młodzieżowa mająca śpiewać na mszy o 18.30. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Giovannim.
6.30, 8.00, 9.30, 11.00 – Msza Św. z udziałem dzieci, 12.30, 18.30 – Msza Św. z udziałem młodzieży, 18.30 – Msza Św. z udziałem młodzieży,
12.30 – Msza Św. w kaplicy w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Dni powszednie
7.00, 8.00, 9.00 – z wyłączeniem okresu wakacji tj. od końca roku szkolnego do końca sierpnia, 17.00 – z wyłączeniem okresu wakacji, natomiast w piątki w Wielkim Poście i w październiku Msza Św. jest odprawiana nie o godz. 17.00 a o 16.30, 18.00
Spowiedź święta
Spowiedź Święta udzielana jest przed i na początku każdej Mszy Świętej oraz w pierwszy piątek miesiąca od godziny 6.30 i od godziny 17.00.
WYSTAWA: 150 LAT OD ZATWIERDZENIA PROJEKTU KOŚCIOŁA AUTORSTWA MARCONIEGO