Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich. W nawiązaniu także do przeżywanego w poprzednią niedzielę Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym, poświęconemu sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie, Parafialny Zespół Caritas prowadzi zbiórkę do puszek na wspomniane cele. Zebrane ofiary przeznaczymy na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie, a także na rzecz ośrodka kapucyńskiego, który przy ul. Miodowej w Warszawie wydaje posiłki bezdomnym.
O godzinie 17:45 Koronka do Miłosierdzia Bożego za zmarłych z tegorocznych wypominek listopadowych.
W liturgii bieżącego tygodnia poniedziałek to wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, patrona oficerów i żołnierzy, a we wtorek wspomnienie Ofiarowania N.M.P. W środę wspomnienie św. Cecylii, patronki chórzystów, lutników, muzyków i organistów, a w piątek wspomnienie św. męczenników Andrzeja Dung–Lac i Towarzyszy, pierwszych męczenników wietnamskich.
Dziś po mszach o 9:30 i 11 możemy obejrzeć film dokumentalny Wojtyła. Śledztwo. O godz. 16 zapraszamy do sali widowiskowej na koncert Niebo złote Ci otworzę. To 14 utworów poetyckich w wykonaniu Klaudii Kwaśny i Patryka Góreckiego, których tematem jest miłość. (Tego koncertu będziemy mogli wysłuchać jeszcze w następną niedzielę, o godz. 16.) O godz. 19:30 w kościele górnym Warszawski Chór Międzyuczelniany zaprasza na koncert muzyki współczesnych kompozytorów.
Zbliża się do końca rok liturgiczny i duszpasterski, przeżywany pod hasłem Wierzę w Kościół Chrystusowy. Niebawem rozpoczniemy nowy rok kościelny, tym razem pod hasłem: Uczestniczę we wspólnocie Kościoła. Dlatego proponujemy comiesięczne spotkania formacyjne w cyklu Credo in Ecclesiam, w trakcie których zostaną wygłoszone konferencje dotyczące Kościoła. 21 listopada zapraszamy na spotkanie z x. prof. Przemysławem Artemiukiem, który wygłosi konferencję: Geneza i obrazy Kościoła w Sumie o Kościele Juana Torquemady, a 12 grudnia z x. prof. Waldemarem Chrostowskim na temat biblijnych obrazów Kościoła. Początek o g. 19:00 w sali widowiskowej w dolnym kościele.
Kolejna niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Po mszy świętej o 12:30 będzie krótkie wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Przy okazji przypominamy, że adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni jest od poniedziałku do piątku, po mszy o 9 do mszy o 17.
Prasa katolicka jest do nabycia na stoliku przed prezbiterium. Artykuły w Gościu Niedzielnym ukazują znaczenie i skalę działalności charytatywnej Kościoła. W tygodniku Idziemy polecamy artykuł o. Dariusza Kowalczyka Aborcja dobra, Jezus zły. Tygodnik Niedziela przynosi artykuł Czy Bóg mówi przez sny?
Aktualności
Od nowego roku 2025 zmienił się porządek mszy świętych porannych w dzień powszedni. Zamiast mszy o godz. 6:30 i 7:15, jest jedna msza, o godz. 7:00 !
Jeżeli pragniesz wesprzeć parafię, prosimy o wpłatę na rachunek w Alior Banku (SWIFT: ALBPPLPW): 96 2490 0005 0000 4530 3710 4055. Zobacz też komunikat - kliknij w ten link.
Pod wschodnią arkadą, od strony ul. Bagno, możemy korzystać z windy, która w dzień powszedni służy także komunikacji dolnego kościoła.
Powstaje schola młodzieżowa mająca śpiewać na mszy o 18.30. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Giovannim.
6.30, 8.00, 9.30, 11.00 – Msza Św. z udziałem dzieci, 12.30, 18.30 – Msza Św. z udziałem młodzieży, 18.30 – Msza Św. z udziałem młodzieży,
12.30 – Msza Św. w kaplicy w Muzeum Powstania Warszawskiego.
Dni powszednie
7.00, 8.00, 9.00 – z wyłączeniem okresu wakacji tj. od końca roku szkolnego do końca sierpnia, 17.00 – z wyłączeniem okresu wakacji, natomiast w piątki w Wielkim Poście i w październiku Msza Św. jest odprawiana nie o godz. 17.00 a o 16.30, 18.00
Spowiedź święta
Spowiedź Święta udzielana jest przed i na początku każdej Mszy Świętej oraz w pierwszy piątek miesiąca od godziny 6.30 i od godziny 17.00.
WYSTAWA: 150 LAT OD ZATWIERDZENIA PROJEKTU KOŚCIOŁA AUTORSTWA MARCONIEGO